ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד בצהריים בירושלים עם ראש ממשלת מקדוניה זורן זאייב.

בנימין נתניהו
עומר מירון, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד בצהריים בירושלים עם ראש ממשלת מקדוניה זורן זאייב.
במהלך הפגישה שוחחו המשלחות על העמקת שיתוף הפעולה הכלכלי והמדיני בין ישראל למקדוניה; בעיקר בתחומי האנרגיה, חקלאות, הקמת סטארט-אפים וטכנולוגיה. ראש ממשלת מקדוניה הזמין את ראש הממשלה נתניהו לביקור רשמי במקדוניה.
ראש הממשלה בנימין נתניהו:
"ראש הממשלה, ברוך הבא, אתה ופמלייתך.
זהו רגע נפלא ביחסינו. אני חייב לומר שזה יכול היה להיות רגע של משבר, כיוון שהפסדנו 0-1 לקבוצת הכדורגל של מקדוניה. אני מבין שהיית נוכח במשחק, בפעם הבאה אולי אגיע למשחק החוזר, אבל ברכותיי על הגעתך לכאן.
שתינו מדינות קטנות, מדינות דמוקרטיות, בעלות זיקה חזקה. הדבר בא לידי ביטוי לאחרונה כששלחנו כמה מטוסי כיבוי לסייע בכיבוי שריפות יער. אנו חברים טובים במזג אוויר טוב ובמזג אוויר רע, בימים סוערים וגשומים או בימים של אש.
אנחנו להוטים להתקדם לקראת עתיד טוב יותר. בכוונתנו לשוחח על מגוון רחב של תחומים בהם נוכל לשתף פעולה לטובת עמינו ומדינותינו.

אנו זוכרים גם את הטרגדיה שפקדה את יהודי מקדוניה לפני 75 שנה. אנו תמיד זוכרים זאת, ואנו מאוד מאוד שמחים על ההזדמנות לשוחח איתך הן על היחסים הבילטראליים שלנו וכן על העמידה לצדה של ישראל בפורומים בינלאומיים. זה משהו שמקדוניה עושה, ואנו מעריכים זאת ומקווים שתמשיכו לעשות זאת. 
לכן, מכל הסיבות הללו, אני מבקש לקבל אותך בברכה בירושלים. ברוך הבא".

וידאו: עומר מירון, לע"מ
סאונד: ניר שרף, לע"מ
מקור>>> ראש ממשלת ישראל

הצטרפו לחדשות אמת
.

תגובות

אולי יעניין אותך גם