נתניהו: "איראן ממשיכה להוות איום קיומי"

ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח פגישתו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בסוצ'י, רוסיה:

"אדוני הנשיא, אני רוצה להודות לך על מפגשינו היום, כי הם חשובים לישראל ולרוסיה. בהזדמנות הזאת אני רוצה להודות לך על הסכם הפנסיות בינינו, זה מועיל לאזרחים בשתי המדינות וגם על ההחלטה האישית שלך לסייע לווטרנים שלנו, של הצבא האדום, במלחמת העולם השנייה. אנחנו ואני אף פעם לא שוכחים את התפקיד ההיסטורי שמילאו רוסיה והצבא האדום בניצחון על הנאצים. אנחנו אומרים את זה בכל מקום, לאחרונה זה נאמר שוב בכנסת.


כפי שאתה מכיר היטב, אדוני הנשיא, זאת הסיבה שבגללה יזמתי את הקמת האנדרטה של הצבא האדום וחלקו במלחמת העולם השנייה בנתניה, שאתה חנכת אותה אישית, ובהקשר הזה, ישראל בוודאי שאינה מתנגדת לשילובה של רוסיה באתר ההנצחה בסוביבור. הקצין היהודי ששירת בצבא האדום הוא זה שעמד בראש המרד ההרואי הזה, ולא בכדי הוא גיבור לאומי - גם ברוסיה וגם בישראל.

אדוני הנשיא, בשנים האחרונות אנחנו נפגשים כדי לדון לא רק על היחסים הבילטרליים בינינו, אנחנו תמיד עובדים על זה, אבל גם על המצב המתהווה במזרח התיכון, והמצב הזה משתנה עכשיו במהירות. איראן עושה מאמץ מואץ להתבסס צבאית בסוריה. זה מהווה סכנה לישראל, למזרח התיכון ולהערכתי לעולם כולו. איראן כבר בתהליכי השתלטות מתקדמים על עיראק ועל תימן, ולמעשה היא כבר שולטת בלבנון.

אדוני הנשיא, אנחנו מנצחים כולנו במאמץ בינלאומי אדיר את דאעש וזה דבר מבורך, אבל מה שלא מבורך הוא שבמקומות שדאעש יוצא - איראן נכנסת. אנחנו לא שוכחים לרגע שאיראן מוסיפה לאיים כל יום בהשמדת ישראל, היא מחמשת ארגוני טרור והיא מחוללת טרור בעצמה, היא מפתחת טילים בין-יבשתיים עם כוונה לחמש אותם בנשק גרעיני, ומכל הסיבות הללו ישראל מתנגדת להמשך התבססותה של איראן בסוריה. אנחנו נדאג להגן על עצמנו בכל אמצעי נגד האיום הזה ובכלל".

בנימין נתניהו
צילום: מסך(וידאו: איתי בית און, לע״מ)

לכתבה המלאה>>> Benjamin Netanyahu - בנימין נתניהו

הצטרפו לחדשות אמת
.

תגובות

אולי יעניין אותך גם