אולנד: זו הכרזת מלחמה; מניין הנרצחים 128נשיא צרפת אולנד אמר כי מתקפת הטרור תוכננה מחוץ לצרפת, בסיוע של גורמים מתוכה. בדברים שנשא לאחר התיעצות בטחונית שכינס, אמר אולנד כי זאת הכרזת מלחמה של ארגון טרור נגד מדינה חופשית. 

הולנד הוסיף כי בפיגוע נרצחו לפחות 128 בני אדם, ויותר מ-200 נפצעו, רבים מהם במצב קשה. בעקבות מתקפת הטרור הכריז אולנד על שלושה ימי אבל בצרפת. ביום שני בצהריים תוכרז דקת דומיה לזכר הנרצחים. 

מקורות מקורבים לחקירת מתקפת הטרור בפאריס אומרים שבזירת הפיגוע ליד האצטדיון נמצא דרכון סורי ליד גופתו של אחד המחבלים המתאבדים. 

ארגון המדינה האיסלאמית פרסם הודעה רשמית ובה קיבל עליו את האחריות על מתקפת הטרור. 
קודם לכן פורסם סרטון הקורא למוסלמים שאינם מסוגלים לנסוע לסוריה להילחם מלחמת קודש, לשון הארגון, לעשות מתקפות בצרפת. בדיווחים קודמים נטען כי הפיגועים הלילה בפאריס היו תגובה על הפעילות של צרפת בסוריה. 

שר החוץ של ארצות הברית, קרי, אומר כי המתקפות בפאריס ומעשי טרור אחרים בתקופה האחרונה מעידים על כך שהעולם נמצא במה שכינה "פאשיזם מודרני ושל ימי הביניים" שנועד להשמיד ולגרום לכאוס. לדברי קרי, המעשים האלה יגבירו את הנחישות של כולנו להלחם בטרור. קרי אמר את הדברים בווינה, שם מתקיים כינוס בין-לאומי על המשבר בסוריה. 


לכתבה המלאה>>> רשת ב

תגובות

אולי יעניין אותך גם