פעילי 'בצלם' מביימים את הסכסוך

צילום מסך

הקץ לאמינות 'בצלם'? פסק דין המתפרסם לראשונה ב'מידה' חושף: כך השתתף צלם פעיל הארגון באירועי הפרות סדר, תוך ניצול תפקידו ב'בצלם' בניסיון להתחמק מעונש • על-פי עדותו, 'בצלם' שולחים את פעיליהם למוקדי חיכוך מתוכננים מראש, שידוע כי ניתן להשיג או ליצור בהם פריים טוב • עד כמה אירועים אלו משקפים את נורמות העבודה של 'בצלם'? ועד כמה הם חושפים את מטרתו האמיתית של הארגון, ש"אמינות", כביכול, היא נר לרגליו?

לפני כחודש התפרסמה בעיתון הגארדיאן הבריטי כתבה אינטראקטיבית מסקרנת על חומות הפרדה ברחבי העולם. בין המדינות המסוקרות ניתן היה למצוא – איך לא – את ישראל. כפי שניתן להיווכח בקריאת הכתבה, לאחר משפט קצר המתאר את הגרסה הישראלית להקמת גדר ההפרדה, היא פוצחת בפרופוגנדה שמאלנית-רדיקלית מובהקת הנמשכת עד סופה, ובה משולבים סרטונים ועדויות של פלסטינים מנושלים, הקובלים על זוועות הכיבוש ועל פשעי מדינת ישראל. הפרופורציות מוּנְחוֹת אג'נדה, כמובן, והנזק התדמיתי הבינלאומי לישראל מבוצע בהצלחה.

מי שהתגאה במיוחד בתרומתו לכתבה היה ארגון 'בצלם', שהתפאר בעמוד הפייסבוק שלו על כך שהפיק את קטעי הווידאו שהופיעו בה. ואכן, יש לו במה להתפאר: למרות שרבים במדינת ישראל מוקיעים ומגנים את פעילותו של הארגון, לרוב הם אינם מכירים בתרומתו העצומה לדה-לגיטימציה והכפשת ישראל ברחבי העולם. כך, באצטלת שמירה על זכויות אדם, פועל ארגון 'בצלם' תחת מטריית 'הקרן החדשה לישראל' וגורם למדינה נזקים תדמיתיים רבים.


לכתבה המלאה>>> מידה


תגובות

אולי יעניין אותך גם