כותב פלסטיני: החמאס נוקטת שיטות היטלראיות שיובילו את העם הפלסטיני לאבדוןהכותב הפלסטיני מאג'ד הדיב, פרסם באתר הפלסטיני  www.amad.ps המזוהה עם אש"פ ובבעלות חסן עצפור, שר לשעבר ברש"פ, מאמר התקפה חריף על תנועת החמאס הנוקטת לדבריו שיטות דומות לאלו של היטלר בניסיונה לחסל את כל יתר גורמי הכוח הפלסטינים. הדיב הזהיר כי המשך דרכה זו של החמאס יוביל את העם הפלסטיני לאבדון, כמו זה שהגיע אליו העם הגרמני תחת המשטר הנאצי.

"מאז קמה תנועת חמאס והופיעה בזירה הפוליטית הפלסטינית היא שרויה במצב של מאבק והתנגשות... [במישורים שונים] ואפילו עם העם הפלסטיני. הסיבה לכך היא שמאז הקמתה... לאחר פרוץ האינתיפאדה הראשונה [1987] -  היא פועלת בשקידה ובהדרגה [להציג את עצמה] כאילו היא  [נציגתו הבלעדית של] כל העם הפלסטיני ו[לשיטתה] יש לעקור מן השורש את העבר ואת ההווה של כל יתר הפלגים ולמחוק את מאבקם מהזיכרון של העם הפלסטיני. ואולם חרף ההפיכה והשתלטות הדמים שלה על רצועת עזה [ב-2007] וחרף ניסיונותיה... תנועת החמאס לא הצליחה לגרום לעם לעמוד מאחוריה. 


כמו כן, לא עלה בידה לחסל כל מי שרצתה להיפטר ממנו, למרות הצעדים שנקטה, ובהם השתלטות בכוח [על עזה] וחקיקת חוקים [שונים] באמתלה של מתן אפשרות להתנגדות לנצח ולחסל את ישראל. זאת, בדומה לצעדים שנקט היטלר כדי לקבל מן העם הגרמני היתר להנהיג את גרמניה ולהוביל את עמה לעבר שנות תהילה.


.

לכתבה המלאה >>> memri


תגובות

אולי יעניין אותך גם