היום יצא המרצע מהשק ופרצופה האמיתי של האופוזיציה נחשף בכנסת

צילום: facebook

היום יצא המרצע מהשק ופרצופה האמיתי של האופוזיציה נחשף בכנסת. היום, כשהרכבת נכנסת להשבתה של 8 ימים, האופוזיציה שותקת. לא לשבת, לא כמה שעות. ל-8 ימים!
לא מעניין אותה הרכבות או החיילים. מה שמעניין אותה הוא לנסות ולעשות רווח פוליטי, לזרוע פירוד ולרכב על גל. הכל דמגוגיה.

יאיר לפיד בכלל לא הגיע לדיון בנושא שהתקיים במליאת הכנסת. מישהו יודע לאן נעלם הרב הראשי לכנסת לפיד? מישהו יודע מה הוא חושב על ההשבתה הנוכחית של הרכבת?
ישנם שני עקרונות שאנחנו כממשלה עומדים עליהם והם נקבעו לאורך שנים ארוכות, עוד לפני שהליכוד עלה לשלטון. העיקרון הראשון הוא לעשות מאמץ לשמור על אופיה היהודי של מדינת ישראל. איש לא רוצה לבטל את יום השבת כיום מנוחה.

והעיקרון השני הוא שבמקרים שאין ברירה, ניתנים היתרים לעבוד בשבת.
עכשיו, לנוכח שתיקת האופוזיציה מול השבתת הרכבת, מתברר ש״עליהום״ שהם עשו נגד הליכוד היה מלאכותי לחלוטין. הוא נועד רק לניגוח פוליטי וליצירת מצג שווא כאילו נכנענו לחרדים.
השמאל אמנם לא אוהב שמבלבלים אותו עם העובדות ובכל זאת הנה כמה מהן:
1. מאז ימי רבין, כל ממשלות השמאל הקימו קואליציות עם החרדים: ממשלת רבין הראשונה, ממשלת רבין, ממשלת ברק וממשלת אולמרט.

2. רק בבחירות האחרונות הבטיחה "המחנה הציוני" למפלגות החרדיות את כל מבוקשן בנושאי דת ומדינה, בתמורה לתמיכתן בוויתורים לפלסטינים.

3. אפילו לפיד הפנים מזמן שניתן להרכיב ממשלה רק עם המפלגות החרדיות. לכן בשנה האחרונה "גילה מחדש" את הדת היהודית והוא מתחמק בשיטתיות מהתייחסות לענייני דת ומדינה.

אל תתבלבלו: המטרה האמיתית של קמפיין הצביעות נגד הליכוד הוא להקים ממשלת שמאל שבדיוק כמו כל קודמותיה לא תעשה שום שינוי בענייני דת ומדינה - אבל תעשה גם תעשה ויתורים ונסיגות מול הפלשתינים, דבר שהליכוד בראשות נתניהו לא יעשה לעולם.

לכתבה המלאה>>> יריב לוין - Yariv Levin


תגובות

אולי יעניין אותך גם