"גם אם ימשיכו להשמיץ - אף אחד לא ישתיק אותי"

ח"כ ענת ברקו (ליכוד) עברה השבוע את מבחן האש שלה, כאשר ח"כים מהשמאל ועיתונאים תקפו אותה על דבריה בכנסת • עם דרגת סא"ל במיל', דוקטורט בקרימינולוגיה ושעות אין קץ של מחקר על המחבלים המתאבדים, היא הודפת את הביקורת • "אסור לדמוקרטיה בישראל להשמיד את עצמה"

ענת ברקו מכהנת כחברת כנסת כבר קרוב לשנה, אולם נדמה שאת טבילת האש האמיתית שלה היא עברה השבוע, כשנאלצה לספוג את חיצי הביקורת מדוברי השמאל על שהעזה לומר כי בשפה הערבית אין את האות פ"א דגושה, מה שמוכיח לדעתה כי המילה "פלשתינה", הנאמרת בפ"א דגושה, שאומצה על ידי ערביי ארץ ישראל כשם עמם, לא היתה שלהם מלכתחילה אלא אומצה על ידיהם, כיוון ש"לא ייתכן שעם היה קורא לעצמו בשם שהוא עצמו לא יכול לבטא", אמרה.

זה החל כשתמר זנדברג ממרצ צייצה בטוויטר נגד ההתבטאות והוסיפה כי ברקו טענה במליאה כי אין עם כזה וגם "ירדה" עליה באמירה "אין שכל - אין דאגות". הדברים צוטטו מהר מאוד גם בכלי התקשורת. אלא שהדברים לא נאמרו על ידי ברקו. בראיון ל"ישראל השבוע" היא הסבירה כי "מה שאני אומרת זה שבעצם מקור השם 'פלשתינה' נולד בעקבות הניסיון של הרומאים למחוק את ממלכת יהודה. לערבים אין פ"א דגושה בשפתם אבל הם אימצו את השם. זה היה הרבה לפני 67', ויש עדויות לכך מתחילת המאה ה־20. הבריטים עוד קראו למקום 'פלשתינה א"י'. דבריי במליאה נאמרו במסגרת הערת אגב שעשו ממנה מטעמים. אף אחד לא אמר שאין עם כזה היום. אבל הם בוודאות אימצו את השם.


לכתבה המלאה>>> ישראל היוםתגובות

אולי יעניין אותך גם