אנשים המצויים בסכנת חיים מוותרים על הזמנת אמבולנס בגלל כסףבכל שנה מגיעים באיחור לבתי החולים 954 מטופלים עם אי ספיקת לב. אם 10% מהם יגיעו בזמן, ייחסכו 1.9 מיליון שקל

ידוע לכל שבמקרה שסובלים מכאבים בחזה, כאבים ביד שמאל וקוצר נשימה — רצוי להגיע לבית החולים במהירות. משרד הבריאות מספק לצוות הקרדיולוגי את הציוד המפואר, המעודכן והיקר ביותר, כדי שיוכל לפתוח את העורק החסום ולהציל את שריר הלב של החולים. מעבדת צנתורים לבביים, למשל, עולה יותר ממיליון דולר. אז למה משרד הבריאות לא מעודד את הציבור למהר לבית החולים כשיש מצב מסכן חיים?

במסגרת עבודתה של תת־הוועדה של המועצה לבריאות האשה, בנושא העלאת מודעות למחלות לב בקרב נשים, בוצעו ראיונות בקרב מדגם מייצג של הציבור הרחב, כדי להבין מהם החסמים המשפיעים על זמן ההגעה לטיפול בעת אוטם בשריר הלב. נושא עלותם הגבוהה של הנסיעה באמבולנס והטיפול במיון, עלה שוב ושוב כמחסום להגעה מהירה לטיפול. הטענה בולטת עוד יותר בקרב תושבי הפריפריה, שהרי עלות נסיעה באמבולנס עולה, ככל שהמטופל נמצא במרחק רב יותר מבית החולים. זהו מצב בלתי־נסבל, שבו אנשים המצויים בסכנת חיים מוותרים על הזמנת אמבולנס בגלל שיקול כלכלי.

צילום אילוסטרציה

לכתבה המלאה>>> themarker

הצטרפו לחדשות בזמן
.

תגובות

אולי יעניין אותך גם