עו"ד בסרגליק: "המערכת התגייסה לצורך הרשעת החייל"

צילום מסך: ערוץ 20

ע"וד בסרגליק המשמש סנגורו של החייל אלאור אזריה מספר מה מהווה התיק בעיניו "הטיפול בתיק של אזריה הוא לא רק טיפול משפטי בעיני, זהו תיק שישפיע על הצביון שלנו כחברה ישראלית, זהו מאבק על הזהות של כל אחד ואחד מאיתנו".

עוד מספר בסרגליק: "לפני מספר שנים התראיינתי והסברתי שאני נאבק על כל תיק כאילו זה תיק חיי – תיק זה הוא תיק חיינו כחברה וכציבור, האם בשם הכותרות נפקיר חיילי צה"ל לגורלם? האם מעכשיו על כל לוחם לשאת עמו סטופר, יפוי כח לעו"ד ומצלמה ובמקום להגן על חייו ועל חיי חברו מפני מחבל, יידרש להפקיר את החיילים מחשש שמא ירה ולסכן את חייו? האם עלינו לגדל דור של לוחמים מבועתים ומהוססים בזמן פעילות מבצעית?" שואל עו"ד בסרגליק.

לדבריו, "התיק הזה, היה אמור להסתיים, לכל היותר, לפי חומר הראיות, בהליך משמעתי, אצל המח"ט. הלכה למעשה, בשל צילום שהופץ ברשתות החברתיות, ע"י ארגון "בצלם", התבטאו שר הביטחון, הרמטכ"ל וגורמים אחרים, על סמך תחקיר מבצעי חסוי, חרצו את דינו של החייל והשפיעו על ההליך המשפטי. אין לי כל ספק, כעו"ד מנוסה, שגורמים רבים מנסים לנצל את התיק הזה לצורך התקדמות פוליטית ואחרת ושזורים בו שלל אינטרסים".

לכתבה המלאה>>> ערוץ 20


Watch video!

תגובות

אולי יעניין אותך גם