האיום הפך למציאות: הסיוט הגדול של אירופה מתגשם?

צילום מסך

לאחר שסימנים רבים קושרים 3 מהמחבלים בצרפת לגל הפליטים מסוריה, מתחזקת תחושת ה"גיס החמישי", לפיה דאעש מחדיר מחבלים לתוככי היבשת. בניגוד למתקפות הקודמות, הרשויות לא יוכלו להתייחס למפגעים כ"זאבים בודדים"

הלם ותדהמה בפריז - אבל ככל הנראה זו רק ההתחלה. התובנה האמיתית של מתקפת הפיגוע בפריז תנחת בתודעה רק בעוד מספר ימים, כיחלו הלוויות ההרוגים הרבים. 129 לוויות. סיוט קולקטיבי שרק צפוי להתעצם כאשר יתחילו לזרום הפרטים על האנשים מאחורי המספרים. כמו בפיגועי ה-11 בספטמבר, הרשתות החברתיות וקירות הבניינים מתמלאים בתמונות נעדרים, כשמתחתם השאלה "האם ראיתם או פגשתם את האנשים האלה". קולגה ניו יורקי, המתגורר מספר רחובות מהיכן שפעם עמדו מגדלי התאומים אמר לי, "אני עד היום נושם דרך המזגן שלי חלקיקים של אנשים שכבר אינם בין החיים". 

התחושה הזו תלווה כנראה עוד הרבה זמן את האנשים והרחובות הסמוכים לתיאטרון הבטקלאן, ולמוקדי הטרור הנוספים בפריז. בעוד יומיים שלושה, כאשר תתברר זהותם של ההרוגים ושל הפצועים במצב אנוש, התמונה צפויה להשתנות. עיתונאים בריטים מעריכים כי בין ההרוגים והפצועים יש מספר משמעותי של אזרחים בריטיים. ואם כך, לאחר שפרנסואה הולנד, נשיא צרפת, אמר כי דאעש הכריז מלחמה על צרפת, יצטרך ראש ממשלת בריטניה, דיויד קמרון שלא לפגר אחריו. זאת, במיוחד לחאר הקו הניצי שהוא מוביל כלפי דאעש, יחסית לעמיתיו האירופים. אבל השאלה הגדולה היא האם הקו הזה יהיה הרוביקון, שהאירופים שעד כה הססו לחצות אותו 


לכתבה המלאה>>> nrgתגובות

אולי יעניין אותך גם