לא מופתע מהטרור: האיש שמדווח אחרת מכלי התקשורת"האינתיפאדה השקטה", שערוצי הטלוויזיה ואתרי החדשות הגדולים גילו רק לאחרונה, מעולם לא הייתה שקטה מבחינתו של בועז גולן. אתר 0404 שהוא מפעיל מספר כבר שנים על הטרור בכבישי יו"ש והגליל. מהפכת מידע של איש אחד

רק עשרים דקות חלפו מאז שהתיישבתי במשרד הקטן בביתו של בועז גולן, ותשומת הלב שלו עברה לדיווח על פיגוע דקירה נוסף: מחבלת נורתה לאחר שדקרה יהודי בעיר העתיקה בירושלים. גם לפני שהגיעה הידיעה הזו, המחשב הביתי שלו לא הפסיק לרגע להשמיע ציוצי הודעות מפייסבוק, והמכשיר הסלולארי רטט וצלצל ללא הרף עם עוד ועוד הודעות וואטסאפ. "וזה עוד ביום רגוע יחסית", העיד בחיוך גולן, העורך הראשי והבעלים של אתר החדשות האינטרנטי 0404. 

ספק אם יש גולש פייסבוק ישראלי שלא נתקל בפוסטים של הדף בעל השם המוזר־מעט "חדשות 0404". מספר העוקבים שלו, נכון לשעת כתיבת השורות הללו, עומד על למעלה מ־330 אלף, ולאפליקציה החדשה שלו יש כחצי מיליון משתמשים. העדכונים המופיעים בו מגיעים מקצינים בכירים במשטרה לצד שוטרים בשטח ולוחמים, שמעבירים לגולן בזמן אמת מידע על כל אירוע שמתרחש. בשעה שאתרי החדשות הגדולים מוציאים מבזק על חשד לפיגוע בבירת ישראל, גולן כבר מדווח מה מצבו של הפצוע, כיצד הגיב לניסיון הרצח ומה מצבה של המחבלת שדקרה אותו. במקביל מגיעות אל תיבת הדואר בעמוד הפייסבוק של 0404 תמונות אמצעי לחימה שנתפסו לפני זמן קצר במחנה הפליטים שועפאט. אגב, על התפיסה הזו ועל אינספור אירועי טרור אחרים, רוב אזרחי ישראל לא שמעו וגם לא ישמעו במהדורות החדשות. 


לכתבה המלאה>>> nrg


תגובות

אולי יעניין אותך גם