מהפכת קודי משנה את הטלוויזיה שלכם

צילום אתר kodi

כמו הסבתא של הסבתא של הסבתא שלה, נאפסטר, שהרעידה את עולם המוזיקה בתחילת המילניום, גם קודי (Kodi) נהפכת לשירות שמשנה את כללי המשחק בעולם התוכן הטלוויזיוני

יש משהו משכר בתחושה הזאת, שאפשר לראות בטלוויזיה מה שרוצים, מתי שרוצים, כמה שרוצים. ההבנה שבמרחק כמה לחיצות עכבר ממתין עולם אינסופי של ערוצים מכל העולם, של סרטים מכל שנה, של עונות שלמות של סדרות מהז'אנרים החביבים עליך.

בלי להמתין לסוף מהדורת החדשות, בלי לסבול את הפרומו המייגע ל"הישרדות", בלי לזפזפ ולגלות שגם הערב (בפעם ה–631) מקרינים את "קון אייר" בערוץ הסרטים. פשוט להרים רגליים על הספה ולטחון בסוף שבוע אחד את כל העונה השנייה של "הרשימה השחורה", או לצפות עכשיו ב"מהיר ועצבני 7", או ב"פיץ' פרפקט 2", שרק יצאו לקולנוע.

מה החידוש בזה? הרי תוכנות טורנטים להורדת סדרות טלוויזיה וסרטים קיימות כבר שנים, וגם אתרי סרטים לצפייה ישירה פופולריים ביותר בשנים האחרונות. החידוש הוא בכלי שבאמצעותו אפשר לצרוך את כל התוכן הזה - תוכנת הקוד הפתוח קודי (Kodi), שעד לפני חודשים אחדים היתה מוכרת לקבוצה קטנה יחסית של טכנופילים ופעלה תחת שם אחר, XBMC. את קודי אפשר להוריד ולהתקין על מחשב, טאבלט, מיני־מחשב או כל התקן עם מעבד וזיכרון סבירים שעלותו אינה גבוהה מכמה עשרות דולרים. בהנחה שיש לכם מסך (מחשב או טלוויזיה) וחיבור מהיר לאינטרנט — יש לכם מערכת מדיה ביתית שמארגנת עבורכם את התוכן בפורמטים של "חבילות ערוצים".


לכתבה המלאה>>> themarker


תגובות

אולי יעניין אותך גם