כטב"מים כעת גם מבריחים סמיםמשהו מוזר קרה בבית הכלא 'וולטון' שבאנגליה. מסתבר כי כטב"ם התרסק אל תוך גדר בית הכלא והעלה חשש שמדובר בניסיון הברחת סמים אל האסירים. לפי דו"ח שנחשף בנושא, במהלך חמשת החודשים הראשונים של השנה אירעו תשעה ניסיונות להשתמש בכטב"מים כדי לחדור לבתי כלא באנגליה ובויילס, לעומת ארבעה ניסיונות שחלו במהלך כלל השנה הקודמת.

בשנים האחרונות כמה מבתי הכלא באנגליה נאלצו להתמודד עם לא מעט הברחות סמים לבתי הכלא. מנהלי כלא וולטון אמרו כי הסמים מועברים על ידי קרובים וחברים המבקרים את יקיריהם, באמצעות השלכת הסמים בתוך כדורי טניס אל המגרש הפתוח בכלא ואפילו בתוך פגרי יונים. הנושא נפוץ עד כדי כך שמנהלי בתי הכלא היו צריכים לשכור עובדים שיפנו את הסמים מגגות בתי הכלא, לאחר שלא הגיעו לנמעניהם.

סמים בלתי חוקיים וחוקיים כאחד נמכרים בקנה מידה גדול מאחורי הסורגים והם סיבה שכיחה לסכסוכים בין האסירים. עובדי הכלא מנסים לבלום את ההברחות היצירתיות ולמעשה אמורים להיות עוד יותר יצירתיים מן המבריחים, כדי לסכל את החדרת הסמים אל כתלי בתי הסוהר. כרגע אמנם תקריות המערבות כטב"מים נדירות, אולם סגל העובדים  כל הזמן נותר דרוך בפני האיומים החדשים לביטחון המקום.


לכתבה המלאה>>> i-hls


תגובות

אולי יעניין אותך גם