כותבת מצרית: ההיסטוריה האסלאמית מלאה בשיטות הוצאה להורג נוסח דאעשאובמה, גלאון, זועבי, ויקטור לוי, טיבי, אחמינאג׳ד, קארי וכו׳ יספרו לנו שהאיסלם היא דת של שלום. מה כבר מבינה כותבת מצריה שבנוסף לכל גם יפה.

הכותבת והאמנית הליברלית המצרית יאסמין אל-ח'טיב פרסמה ב-29 ליולי 2015 מאמר באתר האינטרנט של היומון המצרי אל-תחריר שכותרתו "ההוצאה להורג בשריפה היא עונש אסלאמי", בו יצאה נגד התכחשותם של מוסלמים רבים לקשר בין ההוצאות להורג שמבצע דאעש לבין דת האסלאם. אל-ח'טיב טענה  כי ההיסטוריה של האסלאם, לרבות תקופת הנביא,  רוויה באירועי הוצאות להורג מזוויעות כשל דאעש והציגה במאמרה שלל דוגמאות לכך. אל-ח'טיב הזהירה כי אלפי דאעשים יצוצו אם המוסלמים לא יילחמו בקיצוניות האסלאמית והדגישה כי מאמרה לא נועד להשחיר את פני האסלאם אלא לקרוא לו ללמוד מן הנצרות שגם בה יישמו הוצאות להורג בשריפה בעבר, אך היא התעדנה לאורך השנים ובחרה בדרך הנאורות. 

"אינני יודעת מדוע כל אימת שדאעש מבצע הוצאה להורג פרוורטית מתעקשים רוב המוסלמים להדגיש כי אין למעשים אלו שום קשר עם האסלאם, שהרי ההיסטוריה האסלאמית גדושה בשיטות הוצאה להורג מפחידות, דומות ואף חופפות לעיתים להוצאות להורג של דאעש. אינני מתכוונת בכך להוצאות להורג שהמניע שלהן הוא נקמה כמו צליבת אל-חלאג'[3] או הריגת אל-סוהְרַוארדי[4] או שחיטתו של אבן אל-מוקפע[5] או פעולות של התעללות בגופות, כמו נשיאת ראשים קטועים לאחר שחיטת בעליהם - מנהג שהמציאו [הח'ליפים] האומיים - שהמפורסמת שבהן הייתה [נשיאת] ראשו של המורד הגדול ביותר בהיסטוריה האסלאמית, חוסין בן עלי.[6] כוונתי להוצאות להורג שבוצעו בראשית תקופת האסלאם, אשר רבים מאנשי הדת שלנו רואים בה כ[תקופת] מהות החקיקה האסלאמית, כמו עונש ההוצאה להורג בשריפה או בהשלכה ממקום גבוה - שני עונשים שהוטלו על הומוסקסואלים.


לכתבה המלאה>>> kr8


תגובות

אולי יעניין אותך גם