משבר הפליטים: נתניהו משיב להרצוג

צילום מסך


ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה:
 "ישראל איננה אדישה לטרגדיה האנושית של הפליטים מסוריה ומאפריקה. אנחנו כבר טיפלנו במסירות בכאלף פצועים מהקרבות בסוריה, וסייענו להם לשקם את חייהם, אנחנו מדברים עם ראשי מדינות באפריקה, כולל עם ראש ממשלת איטליה לאחרונה, ועם מנהיגים אירופים אחרים, על חבילות סיוע רב-לאומיות למדינות המקור באפריקה - בחקלאות, בכלכלה, בביטחון - כדי לטפל בבעיה בהתהוותה. אבל עם זאת, ישראל היא מדינה קטנה, קטנה מאוד, אין לה עומק דמוגרפי ואין לה עומק גיאוגרפי, ולכן אנחנו חייבים לשלוט על גבולותינו, גם נגד מסתנני העבודה הבלתי חוקיים וגם נגד מחוללי טרור. כך עשינו בגבולנו עם סיני ובלמנו את ההסתננות משם. 

אנחנו מתחילים היום לבנות את הגדר בגבולנו המזרחי. בשלב הראשון אנחנו נבנה אותה מתמנע לאילת כדי להגן על שדה התעופה שנבנה במקום, ונמשיך את הגדר עד לרמת הגולן, שם כבר נבנתה גדר ביטחון חזקה. איננו מחכים, ככל שניתן אנחנו נקיף את ישראל בגבולות, בגדר ביטחון ובמכשול, שיאפשר לנו לשלוט על גבולותינו. אנחנו לא ניתן לשטוף את ישראל במסתננים, מהגרי עבודה ופעילי טרור. 

בסוף השבוע כמעט שבוצע לינץ' בקבוצת מתפללים יהודים בחברון. ההסתה הפלסטינית הבלתי פוסקת היא שיוצרת את האווירה לרצח יהודים וישראלים. למזלם של אותם ישראלים היו שם כמה פלסטינים בודדים שעשו את המעשה האנושי, המובן מאליו, והצילו אותם - אנחנו מעריכים זאת. אבל אני קורא לאבו מאזן להפסיק את ההסתה ולגנות את אותה פעולה ולפעול נגדה.

אנחנו לפני חגי תשרי, הבאים עלינו לטובה, נעשה הכל כדי להבטיח שיהודים יוכלו להגיע בביטחון לכל מקום, ובפרט לקברי האבות. 

זאת הישיבה האחרונה של הממשלה לפני החגים, אז אני אנצל את ההזדמנות הזאת לאחל שנה טובה לכל עם ישראל, ובראש ובראשונה לחיילי צה"ל שמגנים על גבולותינו ועל ביטחוננו. שנה טובה".לכתבה המלאה>>> facebook


צפו: דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה השבועית הבוקר.וידאו: רועי אברהם, לע"מסאונד: ניר שרף, לע"מ

‎Posted by ‎ראש ממשלת ישראל‎ on‎ ראשון 6 ספטמבר 2015


תגובות

אולי יעניין אותך גם