"אם האמנים יתחילו להתנהג כמו רוב העם יהיה לנו טוב"ריבלין, אובאמה, האמנים מהשמאל - עם מי עמיר בניון לא הסתכסך השנה האשימו אותו בגזענות קשה, קיללו אותו ברשת, הפסיקו להשמיע אותו, הנשיא ביטל הופעה שלו - אבל בניון, שלא תטעו, לא מתחרט על שום דבר. להפך

השנה החולפת היתה כנראה הסוערת והאמוציונלית ביותר בקריירה של עמיר בניון, מהמוסיקאים המוערכים בישראל. בזמן שרוב האמנים בארץ בררו את מילותיהם בפינצטה על רקע הקיטוב בעם והקדמת הבחירות, בניון גייס את כישרונו הבלתי מעורער כדי להביע דעות נחרצות בענייני פוליטיקה, דת ויחסי יהודים־ערבים, והפך בבת אחת מיוצר מוערך ואהוב לקול הכי שנוי במחלוקת. כל תובנה שעלתה בראשו על המצב הנפיץ במזרח התיכון הועלתה לעמוד הפייסבוק שלו, שם יכלו 125 אלף העוקבים שלו לקבל את מנת הבניוּניות שלהם ישר לווריד, ללא תיווך של אמצעי התקשורת. מתינות לא תמצאו שם, גם לא הרבה פוליטיקלי קורקט, אבל מבחינת בניון זו היתה שליחות, לא פחות.

"הרגשתי שזה זמן של פיקוח נפש. יצאתי, יחד עם רוב העם, לכיוון מסוים, והשקעתי בו את כל מה שיכולתי - מתוך אהבת הארץ והיהודים ומתוך רצון שיהיה פה שלום ושקט. החלטתי שאני הולך עם האמת שלי ולוקח את זה עלי כשליחות. ואני לא מתחרט, כי עשיתי את מה שאני מאמין בו".


לכתבה המלאה>>> ישראל היום


תגובות

אולי יעניין אותך גם