השמאל בפאניקה

צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

בחלק מכלי התקשורת ובשמאל לא מבינים איך קרה שלא הספיקו להכין למפכ"ל המיועד את "תיק החיסול" שמוכן לכל מי שאינו מהמילייה שלהם.

הפצצה שהטיל השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, עם ההודעה על מועמדו החדש למפכ"לות, רוני אלשיך, הותירה את השמאל הישראלי, כמו גם חלק מהתקשורת הישראלית, במצוקה של ממש.

השניים, גם השמאל וגם התקשורת, רגילים לכך שלכל מועמד לכל תפקיד מוכן אצלם תיק מיוחד, ובו ערימת שרצים שניתן לשלוף ולהוציא כדי לעקוץ בהם את המועמד ולסכל את מועמדותו. זאת כמובן במידה ומדובר במועמד שאינו ידוע כאיש שלהם.

התסריט קבוע וידוע מראש: השר הממונה או ראש הממשלה רק מעזים לחשוב על שם של מועמד שלא עבר בסדנאות שטיפת המוח של השמאל, וכבר יימצא האמנון אברמוביץ' התורן (ולפעמים גם אברמוביץ' עצמו הוא האברמוביץ' התורן) שיכפיש את המועמד, יתאר את קשריו המפוקפקים עם מי שאינו מוצא חן בעיני אותו פרשן (חטא חמור בפני עצמו), יגולל את עברו ויאתר בו כתמים כאלה ואחרים הצפויים להוביל את המדינה כולה לדראון עולם, שהרי אין מקום אחר להוביל אליו את המדינה אם לא מובילים לנתיבי אוסלו והשמאל. כך מקובלנו, כידוע.

והנה צץ להם ממעבה חשכת השב"כ שם שלא הכירו. בשום כספת או מגירה סגורה וחתומה לא מסתתר תחקיר מכפיש מוכן על אישיותו ופועלו של האיש. איך ייתכן? תוהים גדולי פרשנינו והמומחים מטעם עצמם למה שטוב לנו ולמה שהכרחי שיהיה בגורלנו, איך ייתכן שלא הכרנו את הרוני הזה שצץ פתאום?


לכתבה המלאה>>> ערוץ 7


תגובות

אולי יעניין אותך גם