הצעיר השוודי שהפך מפרו פלסטיני לאוהד ישראלדניאל בורג, סטודנט באוניברסיטת סטוקהולם, הגיע לחברון להתנדבות במסגרת 'תנועת הסולידריות הבינלאומית', ולהפתעתו נתקל בחיילים ישראלים שלא תאמו את הסטיגמות שלהן ציפה.

 עדות מבפנים: כך מנצלת התעמולה הפלסטינית את תמימות צעירים אירופה
כמו צעירים רבים בני גילו בשוודיה, עד לפני שנה, הגדיר את עצמו דניאל בורג (28) פרו-פלסטיני. הוא היה פעיל במפלגה הסוציאליסטית בעיירה קטנה ליד שטוקהולם, ואף שימש יושב ראש הדור הצעיר במקום מטעמה. "התפיסה שלי הייתה שישראל היא כוח צבאי שכובש באכזריות את העם הפלסטיני הקטן והמסכן. האמנתי שישראל אינה לגיטימית, ושמעשיה הם קולוניאליזם", סיפר בורג בשיחת טלפון משטוקהולם השבוע. 
בתחילת 2007 פגש בורג, שאז היה בן עשרים, את חבר הפרלמנט השוודי גוסטב פרידולין ממפלגת הירוקים, המשמש כיום שר החינוך מטעם ממשלת השמאל השולטת בשוודיה. "הערכתי אותו כאדם רציני ומהימן. הוא סיפר לי שהתנדב להיות פעיל ליום אחד בחברון במסגרת 'תנועת הסולידריות הבינלאומית' עם הפלסטינים (ISM), וזה מה שנתן לי את הרעיון לצאת לשם בעצמי". 


בורג, כיום סטודנט באוניברסיטת שטוקהולם, יצא לשלושה שבועות לרמאללה ולחברון. את רשמיו העלה השבוע לאתר חדשות שוודי. נדרשו לו אמנם כמה שנים, אך ההתרשמות בגוף ראשון מן הנעשה ברשות הפלסטינית גרמה לו להטיל ספק בכל מה שחשב או הכיר לפני כן. 


לכתבה המלאה>>> nrg


תגובות

אולי יעניין אותך גם