לאמני ישראל יש הרבה מה ללמוד ממתיסיהו

צילום מסך פייסבוק

סירובו לתמוך במדינה פלסטינית הוא צעד אמיץ מול התנהגותם של אמני ישראל. פה גם לא היו מרשיעים את הבנק הערבי בסיוע לטרור
למה יש לי תחושה ששום בית משפט בישראל לא היה מעז להרשיע בנק ערבי גדול או בנק בינלאומי כלשהו במימון ובסיוע לטרור? לפני כשנה הרשיע בית משפט בניו־יורק את הבנק הערבי, המחזיק ברשת של מאות סניפים ברחבי העולם ובהם ירדניים ופלסטיניים, בסיוע לטרור. לפני כשבועיים נכנע הבנק במאבקו המשפטי והגיע להסדר פיצויים מול נפגעי הטרור שהגישו את התביעה נגדו.
ומדוע יש לי הרגשה ששום ארכיאולוג ישראלי לא היה עומד על קידוש השם, אם אפשר להגדיר זאת כך, ולא היה מוסר לשוביו מידע על מקום המסתור של אוצרות ארכיאולוגיים שהחביא? אני מתנצל מראש אם אני פוגע בסקציית הארכיאולוגים הישראלית. נדמה לי שזוהי סקיצה של טיוטת כתב אישום נגד כלל האינטלקטואלים ואנשי האקדמיה בישראל. תזכורת: לפני כעשרה ימים כרתו אנשי דאעש את ראשו של אחד הארכיאולוגים המובילים בסוריה, ומי שהיה אולי המומחה מספר אחת לעתיקות תדמור. הוא סירב לספר למטורפי המדינה האסלאמית היכן החביא מאגר יקר ערך של תגליות ארכיאולוגיות, בטרם יתחילו הג'יהאדיסטים במסע החורבן התרבותי־היסטורי שלהם.


לכתבה המלאה>>> nrg


Tonight was difficult but special. Thank you to everyone who made it possible! Every chance to make music is a blessing.

‎Posted by Matisyahu on‎ שבת 22 אוגוסט 2015

תגובות

אולי יעניין אותך גם