השקר של הפלשתינים על ירושלים

aharon mizrahi. מתוך אתר פיקיוויקי

עם תום הנאומים הרבים והברכות שנשמעו השבוע לרגל יום ירושלים, ראוי לשים דגש על זווית חשובה במיוחד הנוגעת לעיר הבירה של ישראל – המשפט הבינלאומי.
ד"ר ז'אק גוטייה הוא משפטן, אזרח קנדה לא־יהודי, העוסק בזכויות אדם בינלאומיות ומומחה למשפט הבינלאומי. נושא עבודת הדוקטורט שלו היה הזכות לריבונות על ירושלים על פי המשפט הבינלאומי, ומסקנת המחקר היתה חד־משמעית: על פי המשפט הבינלאומי רק ליהודים יש זכות לריבונות על ירושלים כולה. אותם טיעונים תקפים גם לגבי כל ארץ ישראל המערבית, כולל יהודה, השומרון ורצועת עזה.
חשוב לציין כי המחקר נערך על פני 20 שנה, שבמהלכן אסף גוטייה ממצאים ועובדות והסיק כי רק על סמך חשיפתם אפשר להגיע למסקנות משפטיות בדבר הזכויות לריבונות. האוניברסיטה של ז'נבה בשווייץ אישרה את תוצאות המחקר המעמיק בהעניקה לו תואר דוקטור למשפטים, והתזה האמורה עברה בחינה אקדמית מדוקדקת מזווית המשפט הבינלאומי במקום הכי אובייקטיבי בעולם, ואף רוכזה לספר גדול מימדים בן כ־1,400 עמודים המכילים את תיאור כל המסמכים והצילומים.
מחקר זה מוכיח שוב כי דרישת הערבים, כולל דרישות הליגה הערבית, לריבונות כלשהי בירושלים, עומדת בסתירה לחוק הבינלאומי. כלל זה חל גם על כל האגן הקדוש.

לכתבה המלאה>>> ישראל היום
aharon mizrahi. מתוך אתר פיקיוויקי

תגובות

אולי יעניין אותך גם